ORGANIZĀCIJA
PROJEKTI
KATALOGS
ZIŅAS / JAUNUMI
AFIŠA / KONCERTI
GRUPAS

MŪZIKA
TORŅA ORGĀNS
VEIKALS / MAILORDER
SAITES


BANDS / GRUPAS


2010 -->

Baložu Pilni Pagalmi
Bērnības Milicija
Mazie Smirdīgie KociņiVairs neeksistējošu Torņa grupu lapas -->


Citas grupas un mākslinieki, kas ierakstījušās vai mēģinājušas Tornī -->2010

Baložu Pilni Pagalmi
The band was formed in 1994. Its primary founder was Māris Šverns, who plays guitar and sings. The bass was played by Jourelys and the drummer was Uldis Gedra. The band was a very active participant in all concerts of the time, and soon released their first album – “Cik Dīvaini (How Curiously)”. In 1995 Juris Alksnis joins the band. Very soon “Baložu Pilni Pagalmi” becomes the most popular band from “Tornis (Tower)” label besides “Kartāga”. “Baložu Pilni Pagalmi” play very melodic rock, practically only on the theme of love. Now “Baložu Pilni Pagalmi” is one of the most active bands in Latvia with an impressive discography. They have released eight albums – “How Curiously” (1994), “Watch!” (1995), “Be With Me” (1996), “Letters” (1998), “Zabete Feeds Pigeons” (1999), “New Impressions” (2001), “Talk With Me” (2004) and “Howdy” (2007). All albums except Talk With Me have been released on Tornis Rec. Talk With Me was released on Ingus Baušķenieks Rec.
Current line-up: Māris Šverns - vocal, guitar, Uldis Gedra - drums, Oskars Burovs - bass, vocal, Jānis Cīrulis - keyboards, Ģirts Pavēnis - guitar


Māri Švernu uz Torni 90-to sākumā atved viņa bērnības draugs Dambis (Inokentijs Mārpls, Amorālā Psihoze), ar kuru viņi sākuši muzicēt kopā. Dambis to bija tupinājis, bet Māris – pārtraucis. Sākumā ierakstījām dažas Māra dziesmas ar viesmūziķu palīdzību, bet pēc pāris gadiem viņam piepulcējas torņa pirmās paaudzes jaunie mūziķi un 1994.gada pavasarī BPP ir izveidoti. Kopš tā laika Tornis ir BPP galvenā mēģinājumu un ierakstu vieta. Padsmit gadu laikā BPP (un Māris Šverns solo) ir ierakstījuši 12 albūmus un, pateicoties izcilajām Māra romantiskajām dziesmām par dzīvi un attiecībām, kļuvuši par pazīstamāko Torņa grupu. Lai arī vidēji paiet astoņi gadi līdz BPP dziesmas iesakņojās tautā, Latvijas rokmūzika nav iedomājama bez tādām dziesmām kā Vēstules, Mans lielais rakstāmgalds vai Pirms saule lec. Grupas jaunākais albums ir „Esi sveiks” (2007 Tornis). Šobrīd baloži Torņa studijā raksta jaunas dziesmas.
Māris Šverns, Uldis Gedra, Oskars Burovs, Jānis Cīrulis, Ģirts Pavēnis www.tornis.lv/bpp
www.myspace.com/balozupilnipagalmi
muzika.draugiem.lv/music/balozu_pilni_pagalmi
www.last.fm/music/Balozu+Pilni+Pagalmi
bpp@tornis.lv

Bērnības Milicija
Formed in the very beginning of 2003 this psychedelic indie quartet consists of four young musicians (boy and three girls) from Riga. Almost all they previously had an indie rock experience in various bands, but they are still very young. Childhood Militia (Bernibas Milicija in English) in Tornis studio recorded their first demo due to release on Tornis label on February 2004. Probably the best new Latvian band, we think.

Šo Rīgas psych indie grupu 2003. gada sākumā izveido Brasas padsmitnieks Juris, kurš līdz tam spēlējis dažos īslaicīgos projektos un grupās. Jurim pievienojas trīs meitenes ar ilgāku vai īsāku pieredzi rokā - Indra, Liene un Aiga. Nākamā gada laikā grupa kļūst par tā dēvēto "Torņa grupu" un turpat (Tornī) lentās ieraksta savu pirmo albumu "Mūzika dejām" (2004 Tornis, cd), kļūstot par savas paaudzes iemīļotāko jauniešu neatkarīgās mūzikas grupu. 2005. - 2006. gadā Latvijas Radio studijā top disks "Naktī guļot uz muguras" (2008 Tornis, cd), kas ir viens no retajiem Latvijas ierakstiem, kura dziesmas spēlētas ārvalstu radio vairāk par pāris reizēm. Šajā pavasarī grupas līderis Juris pabeidzis sava pirmā soloalbūma ierakstu, ko viņš veicis ar e-bay par 50 Ls nopirktu 4-track kasešu magnetofonu, bet Bērnības Milicija plāno jaunu ierakstu.
Aiga – bass // Roberts – saksofons // Liene – bungas // Indra - akordeons, balss // Juris - ģitāra, balss
www.tornis.lv/bernibasmilicija
www.myspace.com/bernibasmilicija
music.draugiem.lv/music/musician.php?mid=11537
www.last.fm/music/B%C4%93rn%C4%ABbas+milicija
bernibasmilicija@inbox.lv

Mazie Smirdīgie Kociņi
Grupu savā nepilngadības laikā, panku un hipiju, seksa un narkotiku ideālu pārņemts, dibina vecrīdzenieks Simons. Pirms iekapsulēties Tornī, viņu mājas bija Rīgas pašvaldības bērnu un jauniešu māja „Daugmale”, kur viņi, līdzīgi kā daudzas citas atzītas un vēl nepazīstamas Rīgas tīneidžeru grupas, darbojās roka skolotāja Adriāna Kukuvasa (Menuets) aizbildniecībā. 2006. gada sākumā grupa pirmo reizi devās profesionālā ierakstu studijā un 2007.gada 18.novembrī tika izdots trīs collu dubultdisks „Kraa!” (Tornis). Šobrīd grupa strādā pie jauna dubultalbuma izdošanas, bet Simons – pie debijas solo, kas tiks izdots split kasetē kopā ar Juri Simanoviču (Bērnības Milicija).
Simons / Ļešijs / Juris / Ulvis
www.tornis.lv/MSK
msk.draugiem.lv
www.myspace.com/mskokiwww.last.fm/music/Mazie+Smird%C4%ABgie+Koci%C5%86i
mskoki@inbox.lv


Vairs neeksistējošu Torņa grupu lapas:

Atdod Zapti 1997-1998
Bungi Kungi 1995
Depo 2000-2002
Ēnu Kabinets 1999-2002
Gaserata 2004-2005
Ir Bijuši Mati Un Izbijuši 1990-1991
Kartāga 1994-1996
Līksmā Masturbācija 1991-1992
Mūc 2005
Nāves Instinkts / Melo T.E.S.T.S. 1994-1997
Plastalīns 1995-1996
Radiatoru Remonts 1992
Sarkanais Oktobris 1993-2000
Shine On 1992-1995
Sirke 1996-2003
Smogs 1993-1995
Trakais Markuss 1993-1995
Trubapsihs 1992-1993
Tukšā Muca 1989-1994
Uldis Dumpis 1992-1993
Yulunga 1995-1998
Voiceks 1993-1997

Citas grupas un mākslinieki, kas ierakstījušās vai mēģinājušas Tornī:

Aiga
Alerģija
Andžons
Amorālā Psihoze
Atraitnes Dēls
Bez Greznības
Bowling Boy
Bungi Kungi
Cita Attieksme
Čūsku Dīdītāji
Darba Dienests
Diktor
s DunDun
Pēteris Dragūns
Dzīves Vergs
Enģelis Dumpis
Embrijs
Fact
Frontlaines
Grindmaster Dead
GOST
Ieva Mazvērsīte
Inokentijs Mārpls
ISMS

Jāņa Daugavieša Modeļu Aģentūra
Jānis Jansons
Kalvis
Kas Tev Par Daļu?
King Lear`s Convulsions
Kirītis Ģēnijs
Mārtiņš Korsietis
Kuru-Ksetra
Gas Of Latvia / Latvijas Gāze
Granātābolu Namiņš

Helēna
Hospitāļu Iela
Aldis Miesnieks
Mācītājs On Acid
Marta
Mary Lou
Melizbezgala
M.e.lo. Tests
Nāc Dilonīt Apsēdies / Dilonis
Nelaimīgā Dzimšanas Diena
Ņeļudi
P.A.G.A.N.
Papuacs (ex-Silvis, The Grey)
Pasažieru Vilciens
Pasaules Gaisma
Pasaules Pimpis
R.A.F.
S-5
The Satellites / Satellites LV
Saare
Saules Vārti
Silvis
Skumju Akmeņi
Sniegavīru Rūpnīca
Spički I Kedi
Spoke Eye
Edgars Šubrovskis
Šujmašīna
Tat Twam
Telekoma
Vihers
Voiceks Voiska
(P)


Andžons
(Rīga)
Grupu Tukšā Muca, Kartāga, Gas Of Latvia un vairāku citu projektu līderis.

Cita Attieksme (Smiltene, Latvija)
Lieliska 90to gadu beigu Smiltenes veģetāriešu un vegan hard core grupa (agrāk pazīstama ar nosaukumiem Alerģija un Kuru Ksetra). Tās līderis Jānis Reinsons savulaik izdevis fanzine "MIERA TORS". Vairs nepastāv.

DunDun (Rīga, Ogre)
Straujš postroks.
Sastāvs (2006):
arturs - bass
aivis - guitar
aigars - drums
reinis - guitar
www.tornis.lv/dundun

Frontlaines (Jelgava)
Jelgavas grupa. Savulaik bija vieni no savas pilsētas aktīvākajiem.

Embrijs (Rīga, Ogre), vēlāk DunDun
Sastāvs (2003):
Aigars - bungas
Arturs - bass
Aivis - gitara, balss

Gas Of Latvia
Andžons (grupas Kartāga, Tukšā Muca) atgriežas no kurienes sācis - elektroniskajā popmūzikā.

Granātābolu Namiņš (Carnikava)
Savulaik viena no labākajām jaunajām Latvijas grupām Granātābolu Namiņš no Carnikavas. Dēvēsim to par indie pop. Vairs nepastāv.

Helēna (Saulkalne)
Helēna kā saksofoniste, fleitiste un dziedātāja pazīstama kopš 90-to gadu sākuma darbojoties grupā Tukšā Muca un sadarbojoties ar tādiem Latvijas estrādes monstriem kā Helvijs Stengrevičs, Armands Alksnis, Enijs Maiks, u.c. Vēlāk viņa dzied grupā SKUMJU AKMEŅI un spēlē pati savas solodziesmas.

Hospitāļu Iela (Rīga, 1997)
Edgara Šubrovska (M.Gvarde, Kartāga) 1997.gadā izveidota grupa.
www.hosiela.lv

Inokentijs Mārpls (Rīga)
Leģendārākā Latvijas pagrīdes grupa. Stilistiskā pamatorienetācija ir hard core, bet ar piedevām no visa cita iepējamā - folk, punk, new wave, hard rock, psihodēlijas u.t.t.
www.tornis.lv/Inokentijs_Marpls
dambis@tornis.lv

ISMS (Ventspils)
ISMS bija pirmais nosaukums ar kuru 1992.gadā sāka Andris Grandbergs. Vēlāk viņš Ventspilī un Rīgā dibinājis tādas hard core grupas kā Nācijas Urīns, Uldis Dumpis, Smogs u.c., un pēc tam, atkal palicis viens, V-pilī atsāk soloierakstus zem vārda ISMS, tagad gan veidotus ar datoru.

Jānis Jansons (Rīga)
Jānis Jansons sacer skaistas, vairāk vai mazāk liriskas dziesmas akustikās ģitāras pavadījumā, gan ar saviem, gan citu autoru vārdiem.
www.tornis.lv/grupas/j_jans.htm

Kalvis (Limbaži - Rīga)

Lieliskas balss un lielisku mīlas dziesmu īpašnieks. Pagaidām ierakstījis tikai vienu kasesti "Mana apgāztā laiva" (1997 Tornis rec.).
www.tornis.lv/grupas/kalvis.htm

Kas tev par daļu? (Rīga)
Cēsu-Madonas-Rīgas grupa. Tās līderis ir Jānis Cīrulis (dzied, spēlē ģitāru un taustiņus), kas paralēli spēlē arī gr.Baložu Pilni Pagalmi.

Mārtiņš Korsietis
Member of well known indie/underground bands (SIRKE, SARKANAIS OKTOBRIS, PLASTALĪNS, ENU KABINETS). Plays his own solosongs.

Korsietis kopš 1995.gada ir spēlējis ģitāru un citus instrumentus ļoti nopietnās rokgrupās (gr. Plastalīns, Sirke, Sarkanais Oktobris, Ēnu Kabinets), bet jau agrāk viņš sācis, un joprojām turpina, spēlēt savas solodziesmas vienatnē vai kopā ar draugiem. Visbiežāk tās ir akustiskas un liriskas.
www.tornis.lv/grupas/korsiet.htm
www.tornis.lv/english/bands/mk.htm

Mācītājs On Acid (Vašingtona, Ņujorka)
Labākā klaida latviešu pagrīdes grupa. Punk rock ar mīlas liriku.


Melibezgala (Rīga)
Projekts aizsākās 1995.gadā un atdzīvojas ikreiz, kad MBG dziedātāja, meitene no Teksasas, Vanessa atbrauc uz Latviju. Citi divi MBG dalībnieki ir rīdzinieki.
www.tornis.lv/grupas/mbg.htm
janis@tornis.lv

Papuacs (ex-SILVIS) (Rīga)
Līdz 2002.gadam grupas iepriekšējais nosaukums bija SILVIS. Ar tādu nosaukumu grupa radās tālajā 1990.gadā. No tiem laikiem variet noklausīties fantastisku dziesmu "Ūdenī". Grupas dalībnieki spēlējuši arī tādās grupās kā The Grey, Bez Greznības, Yulunga.

Pasaules Gaisma
A bit sad but very well received half- acoustic trio. Leader Imants Daksis from time to time goes to join Shi-Lanka Buddhist monks to search for something else… Band name translates as The Light Of The World. Second album is recorded and will be out in March 2004.

Grupa Pasaules gaisma tika dibināta 2001.g. decembrī kā tolaik vēl eksistējošās grupas Depo dalībnieku Jura Tipa un Mārtiņa Linka blakusprojekts kopā ar Imantu Daksi (abu iepriekšminēto labs draugs). Pusakustisks gothic postpunk. Tornī izdots cd "Pasaules Gaisma", 2003.
www.tornis.lv/gaisma

Saare
Instrumental band that try to give rebirth of the 70-ies spirit. Working on their debut album.

Grupa Saare radās 2002. gada nogalē, kad 3 radošām idejām bagāti cilvēki - Nauris (elektriskā ģitāra), Matīss (bass) un Alekss (bungas) nolemj eksperimentēt ar indie rock un jazz mūzikas elementiem. Drīz viņiem pievienojas sintezatorists Mārtiņš, vijolniece Margarita un flautiste Agnese. Tādejādi nostabilizējas grups skanējumus, kurā saklausāmas ietekmes no tādiem mūzikas novirzieniem, kā indie rock, jazz, lounge, folk un funk
Jau 2003. gada martā grupa debitē uz lielās skatuves, piedaloties jauno grupu festivālā ar visai ambiciozo nosaukumu "Es piesaku sevi" Cēsīs, kur negaidīti tiek izcīnīta godpilnā 3.vieta. Uzreiz pēc tam savstarpēju nesaskaņu rezultātā, kas saistīts ar atšķirīgiem viedokļiem no grupas aiziet Matīss un Mārtiņš. Bet jau vasaras sākumā Saare atsāk darbību ar jaunu sastāvu, ko papildina basiste/ sintezatoriste Aija un jaunā flautiste Evija. Visu vasaru intensīvi mēģinot, grupa ieraksta demo "Future Trip 2 70's", ko varētu nodēvēt par skici topošajam grupas pirmajam albumam "How 'Bout Lounge".
www.tornis.lv/saare

Satellites LV (Rīga)
1995.gadā izjūkot grupai Pilots Buda, rodas Bērni un Satellites (sākumā bez LV). Dibināta kā latviešu atbilde britpopam, bet pēdējos gados vairāk nosliekusies amerikāņu underground un post rock virzienā.
www.satellites.lv
info@satellites.lv

Skumju Akmeņi (Rīga)
Latviešu gotiskā roka pirmatklājēji. Grupu 1995.gadā izveidoja Ivars Blūms (iepriekš Bez
Greznības, Grindmaster Dead, M.Gvarde, Krusta Pils) un Kaspars Pupa (pirms tam Atraitnes
Dēls), pieaicinot par dziedātāju tad jau izjukušās Tukšās Mucas saxofonisti/vokālisti Helēnu. Vairākkārt mainot muzikālo orientāciju, nosaukumus (Angeline, Akmeņu Dārzs) un sastāvu.
http://home.lanet.lv/~julita/sa
skumju_akmeni@inbox.lv


Sniegavīru Rūpnīca
Bijušo DEPO dalībnieku grupa. Indie/black metal !!! Tornī darbojās 2004-2005.gados.

Spički I Kedi (Valmiera)
"Mēs savācāmies apmēram 99-tā gada pavasarī. Pirmajā sastāvā vēl bija Lomix (gr. Non Skid), bet mēs pārējie pirms / paralēli esam spēlējuši tādās grupās Ņeļjudi, Non Skid, Molotoff Cocktail un Šausmīgie Rūķīši. Sākumā mūsu nosaukums bija vienkārši Spički". Konj: “Vēlos dzīvot zem zaļi - dzelteni - sarkana karoga.”
Grupas sastāvs: Aleksandrs Koņevs - balss, ģitāra, Aleksejs Matašovs - bass, Mareks Lužinskis - bungas

Edgars Šubrovskis (Rīga)
Rokgrupu M.Gvarde, Kartāga, Hospitāļu Iela līderis, kas daudz spēlē arī savas akustiskās solodziesmas.
www.tornis.lv/grupas/esubrov.htm

Telekoma
Krišjāņa Dauguļa (ex-DEPO) vadītais experimentālā postroka orķestris.

Voiceks Voiska
Started in 1993 as folk/pop/punk band Voiceks later they crossovered to ska/folk/pop/punk band Voiceks Voiska.

Sākotnēji folk/pop/punk grupa Voiceks, tagad - ska/folk/pop/punk banda Voiceks Voiska. Darbojās Tornī no 1993.-2003.gadam.
voiska.draugiem.lv

M.e.lo. Tests (Rīga)
Ar nosaukumu Nāves Instinkts grupa izdeva 4 albumus (1993 - 1997), kā M.e.l.o. Tests grupa nav publicējusi ierakstus. Kritiķi vairās grupu pieskaitīt kādam vienam žanram, tajā ir ietekmes no avangarda, punk, hc, klasiskā roka un akadēmiskās mūzikas. Vairs nepastāv

(P) (Rīga)

Agrāk (anno 1991) pārsvarā muzikāls projekts, tagad - pārsvarā filozofiski - socioloģiski - vēsturisks. Savs raidījums Radio Naba - Dabasskati.
www.tornis.lv/(p)
piekavaas@yahoo.com