VOICEKS ir JOUREĻA (Jourelys) personālā grupa kuru viņš izveido drīz pēc tam, kad sāk rakstīt savas dziesmas, bet muzikālo karjeru JOURELYS uzsāk pašā '90-to gadu sākumā fantastiskā istabas projektā (P), kurā galvenie cilvēki ir viņa draugi Edis (vēlāk TUKŠĀS MUCAS basists, pēc tam - LATVIJAS GĀZE perkusionists), Šulcs un Krūms (apmēram 87% VOICEKA dziesmu tekstu autors).

Pirmās solodziesmas JOURELYS ieraksta savās mājās 1993.gada vasarā akomponējot ar akustisko ģitāru. Tās draugu lokā viņš izplatīta kasetē zem nosaukuma "Vienkārši dziesmas" (1993 Tilts Rec.). Pēc tām JOURELYS nolemj, ka viņam vajadzētu arī citus akompanētājus, un 1993.gada rudenī no draugiem, kuri iegūti ar TUKŠO MUCU mēģinot Tornī (kopš 1992.g. pavasara JOURELYS ir TUKŠĀS MUCAS ģitārists, vēlāk - bundzinieks) izveido grupu VOICEKS. Kopš VOICEKA dibināšanas dienas tā kodols ir nemainīgs: JOURELYS-balss,ģitāra; ULDIS GEDRA - bungas; JURIS ALKSNIS - ģitāra, piedziedājumi. Abi pēdējie tolaik vēl spēlē gr. SHINE ON, bet kad 1994.g. MĀRIS ŠVERNS dibina grupu BALOŻU PILNI PAGALMI, tad JOURELYS ar ULDI, pēc kāda laika arī ALKSNIS, kļūst par "balożiem". Citi cilvēki kuri ir spēlējuši vai spēlē ar VOICEKU ir - Alberts (SPOKE EYE), Edmunds (DARBA DIENESTS, TR.MARKUSS, NĀVES INSTINKTS, KRAMPĪ SARĀVĒJS, jaunais literāts un žurnālists), Šubrovskis (M.GVARDE, KARTĀGA, HOSPITĀĻU IELA), Uldis Zariņš (M.GVARDE, BEZ GREZNĪBAS, KARTĀGA, PLASTALĪNS, SATTELITTES, YULUNGA), Krym, Edis, Norčiks (visi (P) kadri), Broņa, Skairis (KARTĀGA, LATVIJAS GĀZE), uc, uc.....

1993.gada beigās VOICEKS Tornī ieraksta vairākas dziesmas kas iznāk maz izplatītā kasetē "Virs mākoņiem" (1994 Tornis Rec.). Kasetes B pusē ir "kvarķirņika" ieraksti ierakstīti 2-os saviesīgos vakaros Tornī. Tā ir VOICEKA specialitāte - spēlēt mazos pasākumos, kad draugi var dziedāt līdzi sen zināmas dziesmas un visi pārējie - vismaz dejot. Koncerti ir grupas pateicīgākais darba lauks. Gandrīz vienmēr, kad spēlē VOICEKS, tā ir koncerta visatraisītākā uzstāšanās, un viusdejojamākā arī.

1996.gada Novembra svētku laikā, divās dienās VEF 114.bērnudārza aktu zālē (par tā naktssargu strādāja mūsu draugs Roberts, un tur ir bijuši arī 4 lieliski koncerti ar BALOŻU PILNIEM PAGALMIEM, INOKENTIJU MĀRPLU, VOICEKU, TAT TWAM uc piedalīšanos), VOICEKS, izmantojot vienīgi akustiskus instrumentus (akustiskās ģitāras, bungas, klavieres, grabuļus, balsis, uc) ieraksta gandrīz visas savas dziesmas kas sakrājušās pa 3 darbības gadiem. Ieraksts tiek izdots kā kasete "...UZ ELLI VAR IET ARĪ BEZ KURPĒM..." Tajā ir 18 dziesmu, ieskaitot grupas lielākos grāvējus "Smilšu jūrā peldoties", "Marmora debesis", "Vakariņas", "Vajadzīgā palīdzība", kā arī virkne jaunu, bet jau klasisku hitu no VOICEKA repertuāra - "Karadziesma(siseņi)", "40o(spiritus vinus)", uc.

1997.gadā, nezināmu iemeslu dēļ, VOICEKS pievēršas SKA žanram. Sākumā DŽŪRELIS izdomā, ka dibinās jaunu grupu VOISKA, kas spēlēs vienīgi SKA, un par dziedātāju uzaicina Noriču, bet ar laiku VOICEKS saplūst ar VOISKA, un rezultāts ir tāds, ka VOICEKS VOISKA spēlē kā vecos, tā jaunos DŽŪREĻA gabalus, bet visus ska garā. Šinī laikā par stabiliem "voicehistiem", bez klasiskā kodola Džurelis-Gedra-Alksnis, ir kļuvuši Skairis(agrāk pazīstams ar vārdu Kairis) un Zars, kas abi pārmaiņus spēlē basģitāru, un dažas jaunās ska dziesmas dzied Noričs, arī jauno megagrāvēju "Maskavas forštatē". Bez tam grupa ir nodevusies citu autoru dziesmu koverēšanai un ska-pāraranžēšanai, tā grupas koncertrepertuārā parādās Joy Division "Love Will Tear Us Apart", NOFX "Kill All The Whitemen", tituldziesma no k/f "Prikļučenije Buratino i jego druzei", uc., arī daudzas vecās VOICEKS dziesmas ir lieliskas jaunajās SKAņās, piemēram "40o(spiritus vinus)" tā ir pat labāka. Grupas nākamais albums būs ar nosaukumu "KONVOI", un visdrīzāk, ka tas pārādīsies gatavs tikai 1999.gada pirmajā pusē, bet tikmēr mēs varam meklēt koncertafišās vārdus VOICEKS VOISKA, un ja atrodam, tad droši iet dejot...

Jānis Daugavietis, 1998.gada septembrī
disco