YULUNGA (1995 - 1998, Rīga)


Grupu 1995-ajā dibina dzejniece Kristīne Augstkalne (Mārtiņa Lablaika foto, 1997.gada novembris, fests "Pagrimušais laikmets"). Viņa agrāk spēlē Tornī mēīinājušajā Darba Dienestā (vēlāk Trakais Markuss), tāpēc, Tr.Markusam izjūkot, divi no tās dalībniekiem (basists Egīls Eglītis, un sākotnējā periodā arī bundzinieks) tiek aicināti spēlēt YULUNGā, un jaunā grupa iegūst mēīināšanas iespējas Tornī.             Ilgu laiku rit sastāva formēšana, stabilizēšana un grupa piedzīvo tikai atsevišķas vēl nenobriedušas uzstāšanās reizes.

1996.gadā sastāvs beidzot nostabilizējas: pašai Kristīnei dziedot, basu spēlējot Egšlam, par īitāristu kļustot ex-Silvis (1990-1992) dalībniekam Jānim Kalvem, un bungas sitot Uldim Zariņam (Kartāga, The Sattelittes, Voiceks u.c.), un grupa var pilnvērtīgi startēt vietējā koncertdzīvē. Viena pēc otras notiek vairākas uzstāšanās, tiek gūta publikas atsaucība, grupa ieiet apritē.

1996-tā pavasarī YULUNGA ieraksta sava pirmā perioda dziesmu programmu un paši izdod kaseti "Mežonīgs bērns". Pēc tam grupas darbība pārtrūkst, jo Kristīne ir bērna gaidībās.

1997-tā pirmajā pusē, Kristīnei un Jānim Kalvem laimīgi kļūstot par vecākiem, muzicēšana var atsākties. Sastāvs tiek papildināts ar otru īitāristu - Ivo Pelēko (vēl viens ex-Silvisdalībnieks) , bet koncertos un ierakstos grupa regulāri pieaicina visdažādākos viesmūziķus. Tā par YULUNGAS 6-to oficiālo dalībnieku paliek Pēteris Draguns (kokle, taustiņinstrumenti, u.c., viņš arī muzicē individuāli, kā bards). Top jauna programma, un pēc pāris atkalatgriešanās koncertiem, 1997-tā gada martā Torņa studijā sākas otrā "albuma" ieraksts. Albums "Eņīelis-beletdejotājs" tiek ierakstīts divos piegājienos 1997.gadā: martā un oktobrī. Pa to laiku jau ir nomainījies grupas bundzinieks - par jauno kļuvis Māris "šakālis" Èistovs (spēlē un spēlējis grupās Atdod Zapti, Plastalīns, Sirke, Inokentijs Mārpls, Latvijas Gāze), un YULUNGAir paspējusi spēlēt vairākos lielos koncertos un festivālos vasarā, piem. Madonas jauno grupu festivālā "Sinepes&Medus".

YULUNGAS
dziesmas ir gan latviešu gan angļu valodā (ar tendenci angliskajām iet mazumā, tā otrajā albumā 9 dziesmas ir latviski dziedātas, un tikai trīs angliski, galā pieliktas, bet pirmajā - tikai viena bija latviski). Tās izceļ Kristīnes spēcīgais vokāls un meitenes-grupas līderes retums vietējā scēnā, kā arī izteiktais melodiskums. Kristīnes favorītes mūzikā ir Siouxsie un PJ Harvey, un YULUNGAS mūziku varētu raksturot kā melanholisko īitārroku. YULUNGAir no tām grupām, kas progresē attīstībā, un ja pirmajā albumā ir diezgan maz spēcīgu hitu, tad katra jauna dziesma ir arvien interesantāka un krāsaināka (kaut vai sastāva papildinājumu dēļ), un otrais albums "Eņģelis-baletdejotājs" ir ne tik vien krietni labāks par pirmo, bet arī vienkārīi viens no gada veiksmīgākajiem ierakstiem.

Ar laiku YULUNGAbūtu varējusi kļūt par vienu no profesionālākajām latviešu alternatīvajām grupām, bet muzikālu domstarpību dēļ 1998.gada pavasarī tā beidz pastāvēt, katrs tās dalībnieks vēlas iet atšķirīgu muzikālo ceļu, un dažus mēnešus pēc YULUNGAS izjukšanas, situācija ir tāda, ka viņi veido 3 jaunas grupas.

Sūtiet emailus KRISTĪNEI (exyulunga@hotmail.com), viņa zinās jaunumus!
Vēlaties dzirdēt YULUNGAS dziesmas? Lūdzu ejiet uz lapu MŪZIKA

Vēlaties pirkt YULUNGAS mūziku? Lūdzu ejiet uz lapu KATALOGS

Diskogrāfija:


"Mežonīgs Bērns" (1996 Tornis rec., kasete)
"Eņģelis-baletdejotājs" (1998 Tornis rec., kasete)

Dziesmas izlasēs:
- "Tajā dienā" - (koncertversija - ''DĒLS, NEPELDI UZ ĶĪPSALU 1995")
- "Mīts par tevi" - ("ODEKOLONS 1996", 1997 Hubb)
- "Ekspedīcija (klusums)" - ("TORNIS SAMPLER", 1998 Tornis rec.)
- "Dziesma par tējas dzeršanu" - ("ODEKOLONS 1997/98", 1998 Hubb)
- ... - (koncertversija, "SABRAUKTĀ MAJONĒZE", 1998 De La Muitnieks Tapes)

A.I., J.D.
marts 1997 / augusts 1998