ULDIS DUMPIS

kastes vāks

 
Šī grupa ir ANDRA GRANDBERGA (NĀCIJAS URĪNS, ISMS, SMOGS uc) pirmais Torņa projekts.

Andris ir mācījies kopā ar Andžoni un tāpēc 1992.gada beigās nonāca Tornī kur daudz nedomājot vienā vakarā, bez mēīināšanas noorganizē grupu ar nosaukumu ULDIS DUMPIS un ieraksta 8 dziesmu albūmiņu "GAIDĪTAIS SPĻĀVIENS". Pats dzied un spēlē īitāru, GUNIS - basīitāru, Andžons piesēžās pie bungām. Rezultātā top ļoti spēcīgs un dzīvs ieraksts(ierakstīts ar vienu mikrofonu).

Pēc tā rodās doma UD izveidot par reālu rokgrupu, tāpēc tiek meklēts savs bundzinieks, bet neveiksmīgi, tāpēc vēlākos UD ierakstos bungas spēlē arī MARKS un UG.

Vienu brīdi kā otrais ģitārists grupā darbojās jd (1993.gada pats sākums). I993.gada pirmajā pusē (kad grupa vēl darbojās) tiek veiktas vairākas ierakstu sesijas kuras vēlāk tiek apkopotas ierakstā "JĒZUS PALIKA GRIBOT". UD spēlējis tikai divos pasākumos - "MĒTELĪTĪ" (1992.g. decembris, Rīga) un koncertā kas notika Arkādijas slēgtajā estrādē 1993.g. februārī.

Netiekot skaidrībā ar grupas sastāvu, ULDIS DUMPIS beidz pastāvēt 1993.gada viduu. ANDRIS GRANDBERGS pēc laika Tornī noorganizē SMOGU.

diskogrāfija:

"GAIDĪTAIS SPĻĀVIENS" (1992 Tornis
"JĒZUS PALIKA GRIBOT" (1993 Tornis) (sie ieraksti tika izdoti vienā kasetē ar otrā demo nosaukumu, bet pašlaik kasete netiek izplatīta)

dziesmas izlasēs:

"Sniegbaltītes nāve"("Eau de Cologne 1992 - Latvijas undergroun izlase, 1993 Tornis
"Jēzus palika gribot"("Latvian punk/hc compilation 1990-93", 1993 Tornis un "Eau de Cologne 1993, 1994 Tornis)


Jānis Daugavietis