SMOGS

Grupu Tornī 1993.gada beigās sāk veidot ANDRIS GRANDBERGS (agrāk Ventspils grupas NĀCIJAS URĪNS līderis, viņam ir bijuši arī projekti MUTANTS BENDE un ISMS (vēl eksistē), kā arī viņa pirmā Torņa grupa ULDIS DUMPIS). Viņš pats dzied un spēlē ģitāru, sacer dziesmas, bungas tiek aicināts sist ULDIS GEDRA (SHINE ON, IBM&I, RADIATORU REMONTS, BALOŽU PILNI PAGALMI uc. grupu un projektu bundzinieks), bet basģitārists ir MĀRTIŅŠ LABLAIKS (spēlējis ļoti daudzās grupās, ieskaitot INOKENTIJU MĀRPLU, TUKŠO MUCU, LĪKSMO MASTURBĀCIJU, DILONI uc).

grupas foto  

Pirmais ieraksts tiek veikts gada beigās, tad vēl grupai nosaukums SMOGS DESPOTS, bet ieraksts tiek atzīts par neveiksmīgu. Nākamais ieraksts notiek 1994.gada pavasarī, ierakstītās 8 dziesmas izdotas ar nosaukumu "ORGĀNU DEMONSTRĀCIJA". Jāsaka ka arī šī ieraksta tehniskā kvalitāte nav apmierinoša, toties saturs ir ļoti spēcīgs, bija cilvēki kas doto ierakstu atzīst par 1994.gada labāko ieskaņojumu Latvijas andergroundā.

SMOGS, kā es mīlu teikt, ir otrā Latvijas grupa kas spējusi spēlēt īstu hard core.

Vasarā SMOGS Pērnavā profesionālā studijā ieraksta divas dziesmas priekš Baltijas valstu punk/hard core izlases plates "Peasants With Pitchforks" (plate iznāk 1995.gada rudenī). Pēc tam SMOGAM iestājās neko nedarīšanas periods, kas beidzās tikai 1995.g. pavasarī kad Tornī atsākās mēīinājumi un rodās dažas jaunas dziesmas.

Tad tiek veikts kārtējais mēīinājums labi ierakstīties Tornī, liekās, atkal ne pārāk veiksmīgs, bet top izlaista kasete ar nosaukumu "PLASTMASA" kura neskatoties uz ieraksta kvalitāti ir iecienīta zinātāju un sapratēju rindās. Tad arī (1995.g. pavasarī - vasarā) SMOGS piedzīvo savas divas vienīgās koncertuzstāšanās, viena no kurām (Hu An He restorānā) ir viena no gada izcilākajām.

Pēc tam SMOGS neko nedara. ANDRIS GRANDBERGS turpmāk darbojās tikai ar savu istabas soloprojektu ISMS, ULDIS GEDRA turpina spēlēt citās grupās (BPP, Voiceks Voiska), MĀRTIŅŠ LABLAIKS attālinās no roka, īsu brīdi 2000.gadā vēl spēlējot basu grupā Voiceks Voiska.


diskogrāfija:

"ORGĀNU DEMONSTRĀCIJA" (1994 Tornis)
"PLASTMASA" (1995 Tornis)

dziesmas izlasēs:

"Virzība pret mani" ("Eau de Cologne 1994", kļūdas dēļ uz kasetes ieliktņa tā vispār nav norādīta, izlasē tā ir dziesma #24)

"Virzība pret mani" un "Atkarība"("Pleasants With Pitchforks", Baltijas valstu punk un hard core mūzikas izlases ilgspēlējošā plate, 1995 The Beard Is Weird Productions) Šīs pašas dziesmas ("Sons Of A Bitch", Latvijas punk un hard core mūzikas izlases kasete, 1995 Ō Productions)

"Viens"("Torņa 1994.gada izlase", kasete)

mp3:
Benzins un sperma - no albūma "PLASTMASA" (1995 Tornis)
Virziba pret mani - Pērnavas ieraksts


Jānis Daugavietis