NĀVES INSTINKTS

N.I. dibinātājs un galvenais ideologs ir Ventspils grupu - Smukuma Stumums un Nācijas Urīns dalībnieks - Madars (starp citu, viņš arī ir viens no aktīvākajiem '90-to vidus latvijas andergraunda scēnas koncertorganizatoriem - viņa kontā festivāli "Pagrimušais Laikmets" un "Atdod Galus") Tātad, '93-šajā viņš kopā ar pārējiem Nācijas Urīna dalībniekiem emigrē uz Rīgu un nolemj veidot savu grupu. Sākotnējā periodā viņam palīdz (sit bungas) arī vēl viens N.U. dalībnieks - Andris Grandbergs, - grupu Uldis Dumpis un Smogs līderis. Savkārt par basistu piekrīt kļūt ex- Ej Dirst mūziķis - Aivars Jau sākotnēji N.I. noorientējas uz punk/hc stilistiku, tomēr , tas izklausās krietni savādāk un jocīgāk kā citām šī virziena latvijas grupām un vēl šobrīd grupai piemīt sava veida baltā zvirbuļa statuss.To pastiprina arī netradicionālā dziesmu tekstu maniere - Madars (kā vairāki citi Torņa cilvēki) iestājas LU sociologos, un līdz ar to mūzika viņam kl,ūst par vin,a sociālo uzskatu ideoloģisko ruporu. '94-tā vidū grupai jau ir sagatavots repertuārs, kurš tiek Tornī (kur arī N.I. mēīina) ierakstīts albumā "Ko tu raudi". Ap to laiku notiek arī pirmā uzstāšanās pasākumā "Roks par fišku" (starp citu šajā krāmenes koncertā savas debijas uzstāšanās piedzīvo vēl trīs nozīmīgas '90-to gadu grupas - Baložu Pilni Pagalmi, Darba Dienests, Kartāga) .
Pēc šī, laikam vienīgā grupas sākotnējā perioda koncerta, notiek radikālas izmaiņas sastāvā un mūzikā. Par patstāvīgu bundzinieku kļūst Andrejs, sastāvs papildinās ar saksofonisti un dziedātāju, mūzika kļūst avangardiskāka. Top monolīts, konceptuāls albums "Infantīlā aura", kurā muzikāli eksperimenti hardcore un punk rock ietvaros mijās ar sociālpsiholoīiskām manifestācijām tekstos.Manuprāt, šis ir ļoti nozīmīgs ieraksts latvijas '90-to gadu andergraundā. Sliktāk grupai šajā laikā iet ar koncertiem - tie ir maz un nepārliecinoši.
Situācija uzlabojas '96-tajā, kad top jauna, daudz melodiskāka programma. Tajā daudz hitu un publika koncertos pamazām iemīl Nāves Instinktu. Tiek izdots trešais Tornī ierakstītais albums "Setimenta Epidēmija", kurš atzīts par labāko grupas veikumu. Tajā laikā grupa jau dabūjusi savas mēginājumu telpas un Tornī iegriežas tikai uz tradicionālajām ierakstu sesijām reizi gadā. Drīz atkal būs tāda reize, un atliek vienīgi gaidīt, ko jaunu grupa būs izdomājusi savā ceturtajā albumā.

diskogrāfija:

"Ko tu raudi ?" 1994 (netiek izplatīts)

"Infantilā aura"1995 (TORNIS rec kasete)

"Sentimenta Epidēmija"1996 (TORNIS rec kasete)

dziesmas izlasēs:

"Incests" - EAU DE COLOGNE 1994

"Mīts par to kā radies mūsdienu cilvēks" - ODEKOLONS 1995

"Zelta Zivtiņa " - koncertversija DĒLS, NEPELDI UZ ĶĪPSALU 1995

"Nākotnes triumfs" - koncertversija PAGRIMUŠAIS LAIKMETS 1996

"Tam kam nekad nesmird" - koncertversija PAGRIMUŠAIS LAIKMETS 1996

"............." - koncertversija PAGRIMUŠAIS LAIKMETS 1996 - video


A.I.
marts 1997