VIDUS ’99
Jelgavas ALTERNATĪVO GRUPU FESTIVĀLS
Reports
JELGAVA 07.05.99
ETC. ZIWS PRO
(Diemžēl Bildes vēl nav gatavas!!!)

  1. Nezinu, kur ir tas sāls ar ko atšķiras alternatīvās rok grupas no ne-alternatīvajām. (Tas tā – ievadam)!

NU tad tā tautieši…

  1. Man pašam kā Jelgavniekam bija liels pārsteigums redzēt tik daudz jaunu bliču – un ja jāsaka godīgi – zināms lepnums pārņem – blices reāli “spēcīgas”. Piem. Manā vērtējumā visšvakākās bija tieši zināmākās (BLINK, DULL DOLL, HERLIS)varbūt izņemot tomēr BLINK kuriem bija superzvaigžņu šovs ievadā. Bet nu davai kai visu no sākuma.

Pirmie skatuvi iemēģināja patsmitnieki kaut kādi – kā vēlāk uzzināju tad “MORBUS” (Spooky!!! Tā arī neizdevās uzzināt, ko tas nozīmē). Spēlēja tīri pārliecinoši tauta arī tā tīri pārliecinoši turējās. (un vispār tauta tā tīri labi turējās visa pasākuma garumā (ap 200 cilv.), kas ir liels pārsteigums priekš Jelgavas telpu festiem). Muzoniņš stipri stiepa uz Prāta Vētru MIXED ar teiksim HERLIS sliktākajām tradīcijām. Atvēlētajā Pusstundā iekļāvās atliektiem galiem un radās iespaids, ka tās četras nospēlētās dziesmas arī ir viss, kas viņiem ir.

Tad kā otrie jebšu precizāk OTRāS nāca gr. “MĀSAS” , par kurām šo to jau esmu stāstijis vienam otram. 100% dāmu blice, kas man personīgi atsita ELASTICA or something. Ja godīgi, tad šis projekts varētu pretendēt uz tanī vakarā spēlējošo vienīgo patiešām alternatīvās rok gr. nosaukumu. Prātā iesēdās gabals par gotiņu – ar piedziedājumu “MŪ MŪ!!” (COOL, HE he, He he!)

NUMBER TREŠIE! “MILLENIUM” – VAKARA MĒSLS!! Protams tās jau atkal manas paša subjektīvās domas. Bet es to pateikšu velreiz ja var - VAKARA MĒSLS!! Projekts tapis no 70 % WITH CUT kuri nu nolēmuši spēlēt es pat nezinu ko. Kaut ko lētu. Riebās skatīties kā izbijušais KORNISTS Ēriks (voc.) līdz izmisumam spieda ārā KAUPERU. Izturējis 2 dziesmas aizgāju uz krogu.

Kad atgriezos uz skatuves jau ziepējās “Otģel kadrov” (RAFA krievu blice), sakarīgi veči, kuri labi apzinās ka Latvijā būs sūdīgi ko panākt tāpēc piemēram pagājušogad iesildija “D.D.T.” konci Maskavā… padomājiet par to. Ievads visai patriotisks – “MOL ROKNROL ŽIV!!” – vēlāk paši atzinās ka “VOPŠE TO MI IGRAJEM BĻUZ”. Un tā arī bija – Vecās labās roknroll, Grebenščikova & D.D.T. tradīcijas ar krieviem raksturīgiem – intelektuāliem tekstiem. Vājāki bija nākamie Dohlij Nomer jeb DNO. Līderim SAHARAM kā parasti atkal neveicās. TO Zuda skaņa, to ģitāra krita ārā no rokām, to citi kreņķi. Toties fiška vīriem laba. Teksti īsti “zvēri”, daudz ko vienam otram pamācīties. VUGULS (Frontlaines bg) izteicās ka šie esot labākie. Muzoniņs ķipa KINO vietām RADIOHEAD fiškas.

Ejam tālāk – BLINK. Šovs! Ievads kā vienmēr in English, Publikā birst baloni un apelsīni un 3 dziesmas (vecas). Visumā nekā jauna. Līderis Rimants pa vidu ņemas kā trāks izkliegdams to Latviski-Angliskus, to Angliski Latviskus saukļus, pēc kuriem muku štimmēties jo nākamie – FRONTLAINES. Par savējiem neko īpaši pastāstīt nevaru – Videoierakstu vēl neesmu redzējis. Likās ka labi, pat likās ka ļoti labi, arī publika atsaucīga, kaut arī programma bija visnotaļ depresīva – ar domu ja publikas nebūs vismaz pavilksimies paši, bet nu… iesvētības jaunajam taustiņniekam un 100% jauni gabali likās ka o.k.

Pēc mums DULL DOLL. Ar savu jauno sastāvu. Un to gabalu ko rakstīja tur tai TIMROTA studijā un vēl 4 tādiem pašiem. Spēlēt zēni prot, stils? Nezinu, tādi Jelgavas SATTELĪTI vien ir lai gan šo terminu dikti liek grīdā.

Visbeidzit HERLIS. Aizgāju mājās.

Tāda nu Jelgavas scēna at the moment.

Starp citu vispilnīgākais Jelgavas bliču fests. Tāds vēl manuprāt nebija bijis. Esmu tīri apmierināts. Ja jautājumi meilojiet – SHOLIS@MAIL.LV .

atpakaļ uz ---->to