to

Katra skaņa kā John Peel! DEPO debitē BBC Radio 1 ēterā!!!
J.Daugavietis

Mūzikas izdevniecības Tornis rec. vēsturē jau otrā no tās izdotajām grupām tiek spēlēta pa BBC, leģendārā dīžeja Džona Pīla pārraidē. Tagad tas noticis ar grupu DEPO (www.tornis.lv/depo), š.g. 26.jūnijā, BBC radio 1 viļņos.

Lai neatkārtotos, atļausimies atkārtoti publicēt grupas DEPO slepenā labvēļa Apelsīnu Aģenta meilu. Piebildīsim tikai to, ka minētais grupas ieraksts (izdots kā cd ep 'Alepo' Tornis rec. pasparnē) veikts Torņa ierakstu studijā, izmantojot minimālu tehnisko aprīkojumu: vecu daudzceliņu lenšu magnetofonu un mikrofonus (pamatā 80-to sākuma Padomju modeļa ražojumus).

Torņa devīze vienmēr ir bijusi: "Saturs uzvar formu." Protams, ja saturs vispār ir.

Pievienojamies Apelsīna kungam un apsveicam visu Latvijas roku!

"Agent Orange" <apelsiins@hotmail.com>
To: apelsiins@hotmail.com
Date: Tue, 02 Jul 2002 17:15:03 +0000
Subject: Katra skanja kaa John Peel! DEPO debitee BBC Radio 1 eeteraa!!!

Treshdien 26. juunijaa, 23:42, britu popkultuuras galvenajaa virziitaajspeekaa, BBC radiostacijaa Radio 1 (dienas videejaa auditorija 45 miljoni klausiitaaju) tika atskanjota Vecmilgraavja patsmitnieku grupas Depo dziesma "Katra skanja kaa izbljauts vaards"!
Peec Agjenta Apelsiina pieejamaas informaacijas, DEPO ir kljuvusi par pirmo latvieshu grupu kas jelkad izskaneejusi shajaa medijaa! (BBC WORLD SERVICE kanaalaa, laika gaitaa gan ir atskanjoti vairaaki citi Latvijas "indie" muuzikji). Pie tam dziesmu atskanjojis neviens cits kaa britu muuzikas guru - doktors Dzhons Piils, kas jau kopsh 1967. gada Radio 1 eeteraa vada iipashas vakara programmas, kuraas atskanjo visdazhaadaako muuziku, saakot no dzheza, beidzot pat ar hardcore un pankroku. Speciaali Piilam iipashus sesiju ierakstus veikushi bezmaz vai visi pasaules slavenaakie underground, indie un alternative muuzikji (piem. Deivids Bovijs, PJ Harvey, Orbital, Aphex Twin, The White Stripes, Sigur Ros, u.c.), kaa arii Piils iegaajis veesturee kaa radiozhurnaalists, kursh pirmo reizi radio vilnjos atskanjojis KRAFTWERK, PULP, BLUR, HEFNER, BELLE & SEBASTIAN, CORNERSHOP, CHUMBAWAMBA un citu shodienas neiztruukstoshu "mainstream" muuzikju skanjdarbus. Agjenta Apelsiina neeksisteejoshajai personiibai labpatiktos uzskatiit, ka shis ir lielisks un fenomenaals pashmaaju "indie" skatuves panaakums!
Depo tuliit dosies koncerteet Vaacijas virzienaa un par panaakumiem tur juus informeesim!
Taapat tuvaakaa meenesha laikaa gaidaama grupas pirmaa video klipa filmeeshana un vairs nav taalu arii liidz pirmajam radio singlam!
Un veelreiz - liels paldies visiem, kas noticeeja DEPO puishiem - Krishjaanim, Maartinjam, Jurim un Edgaram. Jo iipashi Dzhona Piiila kungam, ierakstu kompaanijai "TORNIS" + Latvijas indie darbiniekiem Renaaram, Dambim un abiem Jaanjiem, fotograafam Kristapam, aviizei "DIENA", zhurnaalam "SIIRUPS", interneta portaaliem "DELFI" un "AKTUALNET", TV raidiijumam "TROKSNIS"!
Par shii e-maila faktu precizitaati varat paarliecinaaties sheit:
http://www.bbc.co.uk/radio1/alt/tracklistings/peel_archive.shtml?20020626
Likteniigo paarraidi REAL AUDIO formaataa liidz 3. juulija vakaram varat noklausiities izmantojot:
http://www.bbc.co.uk/radio/aod/rpms/peel_wed.rpm
Dziesma "Katra skanja kaa izbljauts vaards" atrodama DEPO debijas EP, kas nosaukts ALEPO. Varu informeet, ka shobriid likteniigais EP ir kljuvis par kolekcionaaru retumu, jo visas taa kopijas ir izpaardotas! Papildtiraazha nav plaanota!

Veiksmiigu vasaru!

VIA Depo Agjents Apelsiins

Mūsu piezīmes:
a) Misters Pīls parasti tiek uzskatīts par pirmo radio žokeju, kas bez ierunām atbalstīja pirmo punk vilni, tāpat kā new wave. Tā ir tiesa, bet viņš bijis arī pirmais, kas sistemātiski atbalstījis šādus savulaik dzimstošus žanrus kā regeju, dub, repu, industrial, hard core, grind core, postrock, jungle utt. 60-to sākumā strādājot par dīdžeju ASV, viņš palīdz noorganizēt Bītlu pirmo Amerikas tūri. Viņš ir pirmais, kas izdod Roda Stjuarta plates, bet lauž līgumu, kad mākslinieks sāk acīmredzami komercializēties. J.Hendrix, N.Cave, Cocteau Twins, The Smiths, U2, New Order, Belle&Sebastian, Wire, The Wedding Present, Napalm Death, Damned, Stereolab, Buzzcocks, Tortoise, De La Soul, David Holmes, Spiritualized, The Cure ir vēl daži no neskaitāmajiem šobrīd vispāratzītiem ārtistiem, kurus pirmais atzinis tieši Džons Pīls. Vēl divas lietas kas noteikti jāzin par Pīlu, viņa visu laiku iecienītākā grupa ir The Fall, bet dziesma - 'Teenage Kicks' (The Undertones).
b) Ar avīzi 'Diena' Apelsīns acīmredzot domā tās rokžurnālistu Uldi Rudaku, bet ar žurnālu 'Sīrups' - žurnālistu Tomu Grēviņu, kas bija pirmie L-jas "lielajā" presē, kas rakstīja par DEPO. Mēs vēl pievienotu neta radio BOZE (http://boze.n3.net), kura A klases rotācijā vienlaikus atradās vairākas DEPO dziesmas.
c) DEPO cd ep 'Alepo' vēl nav izpārdots, bet… pasteidzieties!
d) Tuvākais lielākais DEPO koncerts dzimtenē - festā 'Tabūns 2002' (www.nekac.lv/tabuns) Kuldīgā (12./13.jūl.)

to

tornis