to

PEST OF A CHILD:

"Mēs praktiski visi esam no viena orķestra."

[intervē Jānis Daugavietis, 2000.gada augustā, 'Pulkvedī', Vecrīgā]
 

 

 

 

 

 

Latvijā grupu paliek arvien vairāk, atdzimst ne tikai vecās un it kā jau mirušās (piem., Credo), bet rodas pavisam jaunas un nebijušas. Viena no neapšaubāmi labākajām jaunajām grupām ir Rīgas PEST OF A CHILD, es to pirmo reizi ievēroju 1999.gada beigās. PEST OF CHILD daiļradē mēs visaugstāk vērtējam divas lietas: pirmkārt, iekļaujot sastāvā divus pūšamos instrumentus, viņiem izdevies radīt vienu no svaigākajām mūzikas formām latviešu modernajā mūzikā; otrkārt, tikpat patīkamas emocijas izraisa PEST OF A CHILD attieksme jeb sludinātās vērtības. Koncertā viņi dziesmu var pieteikt sakot: "Tā būs par to, ka dzīve ir jāmīl!" un daži ir gatavi gandrīz vai apraudāties.

 

Jd: No kurienes jūs esat, no kādiem rajoniem?
Dažādiem: Centra, Purvciema, Pļavnieku.

Jd: Cik jūs esat grupā?
Mēs esam pieci. Mēs augam, agrāk bijām trīs, tad četri…

Jd: Kad pavisam izaugsiet, arī nosaukumu mainīsiet?
Jā, noteikti! Nē, nemainīsim! 'FUCK THE KIDS'! Nosaukumu izdomāja kolēģis kas ar mums agrāk spēlēja kopā… Sveiciens Mārim Ruskim! … domājām, ka nosaukumu mainīsim, bet bija jāspēlē koncerti un sevi kaut kā jāpiesaka, tā arī mēs esam palikuši PEST OF A CHILD. Mēs praktiski visi esam no viena orķestra.

Jd: Tieši gribēju jautāt, kādi nosaukumi ir jūsu taurēm?
Viens Jēkabs spēlē trombonu, otrs Jēkabs - klarneti. Mani sauc Jānis un es spēlēju ģitāru. Madis spēlē bungas un Raivis basu. Orķestrī Madis spēlē trompeti, Jānis - mežragu, un Raivis - saksafonu.

Jd: Kas tas par orķestri?
Rīgas Skolēnu pils pūtēju orķestris FANFĀRA. Sveiciens skolotājam Grahoļskim!

Jd: Kur jūs mācaties?
Es vienīgais mācos vidusskolā, pārējie visi jau vairākus gadus ir studenti. Madis pirms trim gadiem iestājās ģeogrāfos, pagāšgad iestājās teologos, bet šogad - Kultūras akadēmijā. Jēkabs Mūzikas akadēmijā spēlē klarneti, Jānis Latvijas Universitātē… …cipargalva! …fizmatos, un arī Raivis ir Latvijas Universitātē. Viņš fano par Vairu Vīķi Freibergu! … viņš mācās politiku.

Jd: Cik ilgi jūs jau spēlējat koncertus?
Trīs gadus.

Jd: Vai jūs visu laiku esat spēlējuši apmēram vienādu mūziku? Kā man liekas, jūs mēģināt spēlēt ska?
Nē, mēs ska riktīgu nespēlējam… Tas jau nav īsts ska. Mēs spēlējam pankroku - pozitivņiku ar taurēm! Jd: Jūs tikai angliski dziedat?
Jā.

Jd: Kāpēc?
Nav neviena kas dziedātu latviski. Mēs kautrējamies latviski dziedāt. Tā vienkārši ir sanācis. Praktiski visi tie, kas mums patīk mūzikā, dzied angliski.

Jd: Vai jums arī kāda latviešu grupa patīk?
Protams! Tikko spēlēja - ONE VOICE. CITA ATTIEKSME mums patīk, NON SKID. Tādas kas dzied latviski? Tādas nav… INOKENTIJS MĀRPLS. Jā, ļoti labs!

Jd: Ārzemju grupas?
Daudzas [dažas skatīt topā zemāk]. Raivis ietekmējās arī no DROPKICK MURPHYS, ā, Raivis mums ir melodiju fabrika! Wizzards. Un Jānis ir liriku fabrika!

Jd: Jūs noteikti klausāties arī instrumentālo un akadēmisko mūziku.
Es klausos visu kas nav komerciāls un ar ko cilvēki nemēģina pelnīt naudu! Īstenībā tā jau ir… Es neklausos radio. Viņš iet Mūzikas Akadēmijā, un tādu viņam tikai liek - Bahu… Komerciālākais, ko mēs klausāmies, droši vien ir tas pats RANCID un NOFX.

Jd: Nu bet ABBA taču jums patīk…
Jā, ir tāda lieta. Bet vairs nē.

Jd: Kādi ir tuvākie koncerti kuros jūs spēlēsiet?
To mēs uzzināsim dienu iepriekš, labākajā gadījumā. Jāspēlē Kuldīgā, "TABŪNS DIVI TŪKSTOŠI". Redzēsim, Jēkabam jābrauc ar folkloras kopu uz Somiju, viņš negrib, bet viņam teica, ka jāspēlē, savādāk būs slikti.

Jd: Vai jums ir kādi ieraksti?
Nē, mēs sestdien gribējām rakstīties… Mēs esam koncertgrupa, mums nav pat demoversijas, tāpēc mūs neņem nevienā lielā festivālā, jo netic ka mēs labi spēlējam.

Jd: Tas arī īsumā viss. Varbūt jūs vēlaties ko piemetināt?
Piemetināt? Sūtiet kartona kastes!

Jd: Pasakiet adresi.
PEST OF A CHILD
Rudens iela 10 - 146
Rīga
LV - 1082
email: Janush@pid.gov.lv

Mēs mīlam visus dzīvniekus, cilvēkus un augus! (cilvēkus - ne visus, un arī kaķus nē) Un paldies visiem kam mēs spēlējam un ar ko mēs spēlējam.

jēkaba albumu top 12 (01.10.2000.)

 1. rancid -rancid(2000)
 2. madball-hold it down
 3. nofx-decline
 4. voodoo glow skulls- baile des los locos
 5. nofx-pump up the valuum
 6. against all authority exchange the criminals (split cd)
 7. h2o-h20
 8. dropkick murphys-the early years
 9. falling sickness/dysentery (split)
 10. the slackers-better late than never
 11. warzone-the victory years
 12. anti heros-american pie

to

tornis