STARPTAUTISKAIS MŪSDIENU MŪZIKAS FESTIVĀLS


Festivâlâ 8.-9.jūnijâ Rīga, pie Kongresu nama uzstâsies 30 mâkslinieku apvienîbas


RŪSA

Rīga

Viesturs Polikarps - bass, voc
Guntars Endzelis - g
Tarass Kuzmenko - dr

Grupa RŪSA tapusi 1987. gadā. Spēlējusi pārsvarā tikai Latvijā. Spēlēšanas maniere hard-punk and rock'n'roll. Sastāvā nemainīgi bijuši trīs cilvēki, bet vairāku sastāvu maiņas dēļ bijuši lieli starplaiki. Pēdējo piecu gadu laikā grupas sastāvs palicis nemainīgs. Ir pamats uzskatīt, ka RŪSA ir pirmā grupa Latvijā, kas izmanto divas basbungas. Bundziniekam ir gadījies vienu iemest publikā. Savā starpā saprotas ļoti labi, dažreiz pat ar draudzīgu naidīgumu. Nekultivē ļaunumu un sātanismu, bet enerģiju, spēku un ritmu, kas arī it labi jūtams spēles manierē.

Atpakaļ


SH

Kaunas, Lithuania

Audrius Kalytis - g, voc
Martynas Tamulis - g, dblbg, b-voc
Tomas Ramančiūnas - bg, cello
Arūnas Banzaitis - dr

SH ir Lietuvas ģitārmūzikas leģenda. Nākusi no Kauņas dziļākā underground, grupa 90 gadu vidū plosījās uz Lietuvas skatuvēm kopā ar tādām grupām kā Empti un Turbo Reanimacija. Iedvesmojoties no tādiem atšķirīgiem avotiem kā Sonic Youth, Smashing Pumpkins, Led Zeppelin un John Zorn, SH izpelnījušies apbrīnu ar savu oriģinālo un netradicionālo skaņu, bet tā arī nav guvuši plašāku ievērību. Pagājušajā gadā grupa atkal parādījās uz skatuves jaunā sastāvā. Dziedātājam, dziesmu autoram un vietēja mēroga dzejniekam Audrim Kalytim pievienojušies ir bundzinieks Aruns Banzaitis, ģitārists un kontrabasists MartinsTamulis un Viļņas Mūzikas Akadēmijas students Tomass Ramančūns, kas jaunajai SH skaņai pievienojis savu izsmalcināto basa un čella spēli. Grupa izdevusi jaunu radio singlu - dziesmas "Samaisi mani ar cukuru" remiksu, kura autors ir Londonā dzīvojošs lietuviešu producents Darius Zickus. Singlam sekos arī albums.

Atpakaļ


SIRKE

Rīga

Juris Alksnis - g
Laura Ziemele - bg
Martinez Gonzalez - keyb
Uldis Zariņš - dr
DJ Hencha - records

www.mp3.com/sirke
sirke@stupid.com

Foto: Arnis Balčus

SIRKE nāk no Latvijas galvaspilsētas Rīgas. Mūsu instrumentālā mūzika sliecas uz elektroniskās pusi, bet izpildām mēs to uz dzīvajiem instrumentiem. Ļaudis mīl salīdzināt mūs ar Mogwai un Tortoise, bet pašiem mums tā nešķiet. Šobrīd SIRKES mūzika ir 80.gadu disko un acid jazz sajaukums ar turpat visiem iespējamajiem mūzikas stiliem. Grupa radās 1996.gada pavasarī un no 1997.gada spēlē tikai instrumentālu mūziku. Piecu gadu pastāvēšanas laikā esam daudz spēlējuši Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Somijā, Šveicē, Beļģijā un Apvienotajā Karalistē, izdevuši 2 albumus, 1 remiksu albumu, 1 split 7'' plati un daudzus singlus un EP.

Atpakaļ


SOUL MACHINE

Cēsis

Jānis Vītoliņš- g, voc
Māris Liepiņš - g
Pēteris Pāss - bg
Uģis Krišjānis - keyb
Aigars Ločmelis - dr

pupols@navigators.lv

Grupa Soul Machine radās pirms diviem gadiem Cēsīs. Pēdējā gada laikā grupas sastāvs ir mazliet mainījies: grupā ir nomainījies basists, klāt nācis Māris (soloģitāra) un Uģis (taustiņi). Svarīgākie koncerti: 4.,5. DACVG rokfestivāli Cēsīs ,rokfestivāls "Sinepes un medus". Iesildījām dāņu grupu Olivia Cēsīs ("Vidzemnieks"), Jelgavā ("Mobile"), Rīgā ("Kabata").

Atpakaļ


SKUMJU AKMEŅI

Rīga

Helēna Kozlova - voc, g
Ivars Blūms - bg
Kaspars Pupa - g
Gints Kronbergs - dr
Antons Novodšonovs - g

helenabez@mail.lv

Grupu 1994.g. dibina sociāli aktīvās hard core muzikālās apvienības Bez Greznības (1989 - 1993) līderis Ivars Blūms, ar mērķi spēlēt gotiskā roka orientētu mūziku. 1996.gadā par grupas kārtējo solisti kļūst Helēna un kopš tā brīža SKUMJU AKMEŅI ir viena no iecienītākajām Latvijas alternative grupām. Grupa savu renesansi piedzīvo šogad, kad SKUMJU AKMEŅOS pēc dažu gadu prombūtnes ir atgriezusies Helēna.

Atpakaļ


СПИЧКi И КЕДi

Valmiera

Konj - balss, g
Lōva - bg
Jenots - dr

Mēs savācāmies apmēram 99-tā gada pavasarī. Pirmajā sastāvā vēl bija Lomix (gr. Non Skid), bet mēs pārējie pirms / paralēli esam spēlējuši tādās grupās Ņeļjudi, Non Skid, Molotoff Cocktail un Šausmīgie Rūķīši. 2000.gada rudenī Daugavpilī mājas studijā pie draugiem ierakstījām pirmo demo. Tāds pop/punk sanāca, mazliet green. Izdosim. Sākumā mūsu nosaukums bija vienkārši SPIČKI. Konj: "Vēlos dzīvot zem zaļi - dzelteni - sarkana karoga."

Atpakaļ


TANKA

Tallinn, Estonia

Oskar Danka - g, voc
Denis Shelepov - g, b-voc
Raivo Piirsalu - bg
Henry Hinno - dr

www.hot.ee/tankaband
oskar.danka.@mail.ee

2000.gada sākumā mēs dibinājām grupu TANKA trīs cilvēku sastāvā (Oskars, Deniss un Henrijs), pēc trīs nedēļām grupai pievienojās Raivo. Līdz tam brīdim mēs bijām izdevuši CD ar nosaukumu "Routine". 2000.gada vasarā TANKA devās nopietnā koncertceļojumā (the Tivoli tour) pa Igauniju. Mēs spēlējām 15 koncertus un jūnijā Tartu notika liels svinību koncerts. 2000.gada laikā TANKA ir spēlējusi lieliskus koncertus arī Dānijā un Somijā. 2001.gada sākumā mēs uzsākām sava pirmā albuma ierakstu, ar ko arī pašreiz nodarbojamies. Šobrīd esam Rīgā, kur labi pavadām laiku un spēlējam labu mūziku.

Atpakaļ


VENNASKOND

Tallinn, Estonia

Tõnu Trubetsky - voc
Allan Vainola - g
Kaspar Jancis - g
Catherine Matveus - violin
Lauri Leis - bg
Rainis Kingu - dr

Foto: Marie Myrk

www.vabrik.ee/tonutrubetsky/
www.home.index.ee/vennaskond
www.my.tele2.ee/ klassivanem
www.tt.ee/lember/mihkel/vennaskond.htm
www.tm.ee/vennaskond
www.dcc.ttu.ee/Bands/english/get.asp?ident=109
tonu@netexpress.ee

VENNASKOND uz skatuves kāpa Padomju ēras laikā. 80.gadu Igaunijas punk skatuves līderi kopā ar priekšgājējiem Propeller, Punk T un Generator M savu talantu izpauda ādas apģērbos un seksuālā noskaņā. Pirmajos gados grupa sastapāsar VDK vajāšanu. 1991.gada sākumā visa grupa bēga uz Somiju. Pirmais VENNASKOND albums iznāca Igaunijā grupas prombūtnes laikā. Viņu albumu anarhistisko saturu atspoguļo arī spilgtie vāciņu noformējumi. 1996.gada oktobrī Bukarestē, Rumānijā Rock-Pop ? l'Est koncertā Radio France Internationale kā labākajai Austrumeiropas grupai VENNASKOND pasniedz le Grand Prix Média balvu. Vairāk kā 15 pastāvēšanas gados grupa ir uzstājusies Latvijā, ASV, Zviedrijā, Somijā, Francijā un citur. Bez šaubām, jau gadiem ilgi VENNASKOND ir svarīgākā igauņu grupa Baltijas alternatīvās mūzikas cienītājiem.

Atpakaļ


ZIG ZAG

Rīga

Juris Lasinskis - vok, g
Uldis Timoško - dr
Jānis Brunovskis - g, keyb
Jānis Māriņš - bg

bonis@parks.lv

Grupa ZIG ZAG dibināta 1986. gadā, kad apvienojas četri sešpadsmitgadīgi pankroku spēlējoši savādnieki un grupas nosaukums uz īsu brīdi sākumā ir ĀRPRĀC. ZIG ZAG pārsteidz ne tikai ar repertuāru, bet arī ar neparasti košu un krāsainu izskatu. Pašreiz no sākotnējā sastāva grupā ir palikuši 2 dalībnieki - vokālists un bundzinieks. Vairākas grupas dziesmas kļūst par īstiem grāvējiem dumpīgās jaunatnes aprindās, bet ZIG ZAG - gandrīz vai par supergrupu un šī iemesla dēļ VDK aizliedz grupai uzstāties. Šis aizliegums tiek ievērots tikai neilgu laiku. Kopš 1986.gada līdz pat mūsu dienām ZIG ZAG ir viena no populārākajām un vislabāk zināmajām Latvijas alternatīvā roka grupām. Šobrīd grupa strādā studijā un drīzumā ir gaidāma jaunā "Zig Zag" albuma iznākšana.

Atpakaļ


XINGU HILL

Brugge, Belgium

John Sellekaers + C-drik on stage

www.metarc.com
info@metarc.com

XINGU HILL ir brīvi no jelkādiem stila ierobežojumiem, ceļojot caur sirreālu noskaņu pilnu ambient un haotiskām skaņas ainām līdz lēnākiem un eksperimentālākiem skaņdarbiem, kas pastāv viens otram cieši līdzās. Dažādo stilu saplūšana uzsver šīs mūzikas vienreizējo dabu. Lauzītas skaņas mutācijas rada savu morfogēnu estētiku. Prasmīgam klausītājam tas sniedz iespēju baudīt elektroniskās mūzikas eksperimentālāko pusi un piedāvā nebijušu akustisku piedzīvojumu. XINGU HILL pastāv savā telpā ar saviem likumiem!

Atpakaļ